کلینیک زیبایی ارغوان
image description

باشگاه مشتریان

به باشگاه مشتریان ما بپیوندید و از مزایای ویژه آن بهره مند شوید.

image description

مشاوره لاغری

جهت گرفتن آنلاین نوبت ویزیت و مشاوره روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

image description

رژیم درمانی غیرحضوری

به مدرن ترین مرکز رژیم درمانی خوش آمدید. لطفا جهت مشاوره روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

روش های متداول رفع موهای زائد :

روش های متداول رفع موهای زائد به دو دسته کلی موقتی و دائم تقسیم بندی می شود .

روش های موقت :

  1. تراشیدن ( shaving ) : تراشیدن به وسیله تیغ صورت می گیرد ، روشی است ارزان ، سریع ، عوارض بسیار کم و ماندگاری یک الی 3 روزه .
  2. دپیلاسیون (Depilation): دپیلاسیون، اغلب شامل ژل ، کرم ، محلول و اسپری های شیمیایی با فرمولاسیون قلیایی ( بعضا اسیدی ) هستند . ماندگاری این روش حدود 2 هفته است و در نواحی ابرو ، دور چشم و در پوست های ملتهب یا آسیب دیده منع مصرف دارند ، عوارض جانبی آن ها شامل : سوزش ، تاول ، سوختگی و جوش های خارش دار است .
  3. اپیلاسیون (Epilating) : به معنی کندن مو است ، اپیلاتورها شامل موچین برای کندن تک تک موها ، بند انداختن ، موکن های  برقی و مواردی از این قبیل اند که نتیجه عمل همه آن ها درآوردن مو از ریشه است . ماندگاری این روش 3 تا 6 هفته و عوارض آن ها تحریک ، صدمه و بعضا عفونت پوست است .
  4. موم ها : موم ها نیز مواد شیمیایی اند ولی مانند دپیلاتورها عمل نمی کنند ، بلکه مانند اپیلاتورها نتیجه عمل همه آن ها نیز درآوردن مو از ریشه است . موم ها به سطح مورد نظر مالیده شده و پس از سفت شدن به سرعت در خلاف جهت رویش موها کشیده می شوند . بدین ترتیب موهای مورد نظر را از ریشه در می آورند . در این روش ، سلول های سطحی اپیدرم ( لایه شاخی )  نیز به همراه موم کنده می شوند .

 

روش های دائم :

  1. داروهای باز دارنده رشد مو : شامل داروهایی هستند که اثرات شناخته شده در کاهش مو دارند . این داروها مورد استفاده گسترده نیستند .
  2. الکترولیز : الکترولیز روشی موثر برای حذف دائمی موهای زائد است . در این روش سوزن فلزی ظریفی را از سطح پوست و کنار ساقه مو به داخل فولیکول مو وارد کرده، با عبور دادن جریان الکتریکی از سوزن تخریب ریشه مو صورت می گیرد و سپس ساقه مو را با یک موچین به بیرون می کشند . پروسه فوق باید برای هر ساقه مو به طور جداگانه اجرا گردد .

 

اشکالات وعوارض الکترولیز :

عیب اصلی روش الکترولیز سرعت پایین آن نسبت به روش های دیگر است . زیرا باید برای هر مو به طور جداگانه پروسه انجام گیرد . و در هر جلسه فقط 60 تا 100 فولیکول مو را می توان درمان نمود.

سایر عوارض :

  • دردناک بودن
  • قرمزی و تورم خفیف در اطراف فولیکول ها
  • زخم و بعضا اسکار در صورت نابجا قرار دادن سوزن یا اعمال جریان نامناسب
  • عفونت در صورت عدم رعایت شرایط استریل

3 . روش های مبتنی بر نور ( لیزرها وIPL ) : افزایش روز افزون افرادی که در جستجوی روش های بهتر ، راحت تر ، سریع تر ، دائمی تر و غیر تهاجمی تر رفع موهای زائد هستند منجر به گسترش بهره گیری از فناوری های مختلف از جمله منابع نوری ( لیزرها ) برای انجام آن شد . به طوری که امروزه عملا لیزرها حرف اول را در رفع موهای زائد می زنند . چرا که راحت تر ، سریع تر و دائمی ترند .

جهت اطلاعات بیشتر به عنوان ( لیزرها ) در منوی نوار اصلی و زیر عنوان ( لیزر موهای زائد ) مراجعه شود .

image description

مشاوره پوست و زیبایی

به مدرن ترین مرکز زیبایی خوش آمدید. لطفا جهت مشاوره روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

image description

مشاوره لیزر موهای زائد

به مدرن ترین مرکز لیزر موهای زائد خوش آمدید. لطفا جهت مشاوره روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

image description

مشاوره لاغری

به مدرن ترین مرکز مشاوره لاغری خوش آمدید. لطفا جهت مشاوره روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

Top of Page